Kulaktan kulağa yayılıyor… Sosyal medya bunu konuşuyor: Bumble Kasabı

İstanbul Kadıköy’de ve Ankara’da özellikle gençler arasında anlatılan bir hikaye gündeme oturdu. Hikayeye göre bir kadın, son dönemin popüler arkadaşlık aplikasyonu Bumble’da tanıştığı bir erkeği sohbet etmek ve tanışmak için evine davet ediyor. Akşam oturup beraber sohbet edip vakit geçiren ikili saatin ilerlemesiyle uyumak için hazırlık yapıyor. Kız kendi yatak odasına giderken erkek de salonda yatıyor. Gece geç saatlerde kız odasında uyurken kilitli olan kapısının zorlanmasıyla uyanıyor ve ayrıca içeriden garip tıkırtılar duyuyor. Korkup polisi arayan genç kadının evine gelen polis ise evdeki masanın üzerine dizilmiş testere ve bıçakları buluyor ve odasında saklanan genç kadını kurtarıyor.

ODATV POLİS KAYNAKLARINA SORDU

Hikaye hızla yayılırken kamuoyu ve arkadaşlık aplikasyonu kullanılan kişiler arasında da paniğe neden oldu. İstanbul ve Ankara’da kulaktan kulağa dillendirilen ve herkesin kendi arasında konuştuğu bu iddianın sosyal medyaya da düştü. Sosyal medyadaki paylaşımın iki milyonun üzerinde görüntüleme alması, yorum ve beğeni yağmuruna tutulması üzerine OdaTV konuyu polis kaynaklarına sordu.

Polis kaynakları olayı tamamen yalanlarken bu tarz hikayelerin tamamen şehir efsanesi olduğu ve kamuoyunun itimat etmemesi konusunda uyardı.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir