iPhone 16’nın en önemli özelliği ortaya çıktı

Apple’ın iPhone 15 Pro modellerindeki en büyük fiziksel değişiklik, çok amaçlı işlevsellik sunan yeni bir ‘Eylem’ düğmesi oldu. Şimdi, yeni bir rapor iPhone 16 serisine eklenen başka bir yenilik olan ‘Çekim’ düğmesini ve bazı işlevlerini ortaya koyuyor.

The Information’dan gelen rapora göre, 2024’te piyasaya sürülmesi beklenen Apple’ın iPhone’ları, fotoğrafçılıkla ilgili çok amaçlı işlevleri yerine getirecek bir ‘Çekim’ düğmesi içerecek. Bu tek düğme ile kullanıcılar belirli özelliklere hızlıca erişebilecek. Raporda, ‘Çekim’ düğmesinin yakınlaştırma fonksiyonu ve odak ayarlamaları sunabileceği belirtiliyor. Yani iPhone 16 ‘Çekim’ düğmesine tıklayarak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilirsiniz.

iPhone 16’nın en önemli özelliği ortaya çıktı

Bu düğmenin diğer işlevleri de desteklemesi bekleniyor. Düğmeye uygulanan basınç da algılanabilecek. Başka bir deyişle, hafif bir basış ve daha ağır bir basış farklı işlemleri gerçekleştirecek. Örneğin, hafif bir basış odak ayarlaması yaparken, daha ağır bir basış deklanşör düğmesi işlevi görebilir. Rapora göre, ‘Çekim’ düğmesi, yaklaşan iPhone’ların sağ tarafında, güç düğmesinin hemen altında yer alacak.

Apple genellikle en yeni değişiklikleri ve özellikleri daha yüksek model olan Pro modellere sakladığı için, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in bu düğmeyi içermesi muhtemel. Ayrıca bu hafta iPhone 16 Pro’ların yapısı ve kamera detaylarına ilişkin bir rapor da paylaşmıştık. Ayrı bir raporda, temel iPhone 16 ve iPhone 16 Plus modellerinin 8GB RAM ve WiFi 6E özelliklerine sahip olacağı ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx