Efes Selçuk’ta kadınlar sanatla üreterek güçleniyor

Efes Selçuk Belediyesi’nin düzenlediği ahşap boyama kursuna katılan kadınlar, sanat ve yaratıcılıkla dolu bir heyecana adım attı. Kurs, kadınlara ahşap malzemeler üzerinde kendi dünyalarını yaratma fırsatı sunarak, el becerilerini geliştirmelerine ve sanatın içinde keyifli bir zaman geçirmelerine olanak sağlıyor.

El becerilerini ve yaratıcılık alanını geliştirmek isteyen kadınların her biri, yaptığı çalışmalarla kendi özgün tarzını ortaya koydu. Efes Selçuk Belediyesi’nin açtığı kurslara katılan kadınlar, ahşap yüzeylere renkli dokunuşlar ekleyerek benzersiz eserler ortaya çıkarıyorlar. Kursiyerler, aynı zamanda yıpranmış ya da değişim gerektiren mobilyalarına da geri dönüşüm fikirleri ile yeniden hayat veriyor. Haftada bir gün Ayasuluk Kafede düzenlenen Kurs, kadınlara farklı teknikleri öğretmenin yanı sıra, sanatın güven aşılayan etkilerini deneyimleme şansı da sunuyor.

Kadınların yeni beceriler kazanmalarına ve kendi aralarında güçlü bağlar kurmalarına yardımcı olan kurslara katılan kadınlar, bu olanakları kendilerine sağlayan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e teşekkür ettiler. Ahşap boyama kursu sayesinde sadece sanatsal yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda sosyal bir ortamda bir araya gelerek yeni dostluklar kurmanın keyfini çıkardıklarını ifade eden kursiyerler, bu sayede yaptıkları çalışmaları da satışa sunarak ev ekonomisine katkı sağladıklarını kaydettiler.

Efes Selçuk Belediyesi, kadınları bir araya getiren ve sanatın birleştirici gücünü gösteren bu tür etkinliklerle, kentteki kültürel çeşitliliği desteklemeye devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx