YKS ikinci oturum imtihanı ne vakit, AYT ve YDT imtihanı saat kaçta?

Üniversite hayali kuran öğrencilerin çalışmaları yürüttüğü YKS için büyük gün geldi. İki gün boyunca üç oturum olarak yapılacak YKS’de birinci gün TYT, ikinci gün ise AYT ve YDT imtihanları gerçekleştirilecek. AYT, 19 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek saat 10.15’te başlayacak, YDT 19 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek saat 15.45’te başlayacak.

Milyonlarca öğrencinin katıldığı YKS imtihanında birinci oturum Temel Yeterlilik İmtihanı ile başladı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS imtihanları 27 Haziran tarihinde AYT ve YDT ile devam edecek.

YKS (AYT YDT) İMTİHAN SAATLERİ NE VAKİT?

1.Oturum: TYT (18 Haziran Cumartesi, 10.15), 120 soru 165 dakika,

2.Oturum: AYT (19 Haziran Pazar, 10.15), 160 soru 180 dakika,

3.Oturum: YDT (19 Haziran Pazar, 15.45), 80 soru 120 dakika

olmak üzere 3 oturumda uygulanacaktır.

YKS İMTİHAN GİRİŞ EVRAKLARI NASIL ALINACAK?

Adaylar, imtihana girecekleri yer bilgisini gösteren imtihana giriş dokümanını, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecek.

ÖSYM YKS İÇİN KALEM VE SİLGİ VERİYOR MU?

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adaylar, imtihan binalarına bu evraklar dışında rastgele bir eşya, araç gereç vb. getirmemelidir. İmtihanın yapıldığı her bir salona en az bir adet duvar saati, adayların imtihanda kullanacakları gereçler (kalem, silgi, kalemtıraş), şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar imtihana şeffaf pet şişe içinde su getirebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.