Ümraniyespor’dan, Yacine Bammou açıklaması ‘Disiplin talimatlarına muhalif…’

Spor Toto Harika Lig’in yeni takımlarından Ümraniyespor, oyuncusu Yacine Bammou’nın kontratını haksız formda tek taraflı olarak feshettiğini duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, Fransa doğumlu Faslı futbolcunun 4 Temmuz tarihinde ailevi meselelerini mazeret ederek mukavelesini karşılıklı feshetmek için Ümraniyespor’a talepte bulunduğu belirtildi.

Söz konusu talebin reddedildiği vurgulanarak, “Futbolcu, disiplin talimatlarına alışılmamış olarak kulübümüzden izinsin ülkeyi terk etmiş, ekibimizin 11 Temmuz 2022 tarihinde başlayan İstanbul kampına ve 15 Temmuz 2022 tarihinde başlayan Erzurum kampına mazeretsiz olarak katılmamıştır. Noter aracılığıyla ihtar yapılmış, oyuncunun 72 saat içinde savunma yapması istenmiş, fakat Bammou savunma hakkını kullanmamıştır.” denildi.

30 yaşındaki forvetin telefondan kulüp lideri Tarık Aksar ve sportif yönetici Ali Kemal Yavuzyiğitoğlu’na, Türkiye’yi terk ettiği, diğer bir ekiple anlaştığı ve Türkiye’ye dönmeyeceğine ait iletiler attığı aktarılarak, şunlar kaydedildi:

“Bunlara ek olarak inançlı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda, kontratlı oyuncumuzun Katar Futbol Federasyonuna bağlı Al-Shamal grubuyla görüşmeler yaptığını, sıhhat denetiminden geçtiğini ve idmanlara çıktığını öğrenmiş bulunmaktayız. 18 Temmuz Pazartesi günü kontratını tek taraflı haksız fesih yapmış olup, 25 Temmuz Pazar günü hem oyuncu hem de ilgili kulüp transferi açıklamıştır. Kulübümüzün Bammou’ya hiçbir borcu bulunmamakta olup; oyuncu, ilgili kulüp tarafından aleni formda ayartılmıştır. Futbolcu ve kulüp hakkında tüm yasal haklarımızı arayacağımızı, yetkili mercilere gerekli müracaatların yapılacağını kamuoyuna bildiririz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.