Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, polislerin öğretmenlere müdahalesine ‘manipülasyon’ dedi

Milli Eğitim Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Taban maaş hakkımız geri verilsin” diye toplanan öğretmenlere polislerin biber gazı sıkması ve gözaltına alınmasıyla ilgili ‘manipülasyon’ açıklaması yaptı.

Özel Kesim Öğretmenleri Sendikası üyeleri, “Taban maaş hakkımız geri verilsin” talebiyle Ankara’da toplandı. Ulusal Eğitim Bakanlığı’na yürümek isteyen öğretmenlere, polis biber gazı sıkarak müdahale etti, çok sayıda öğretmen gözaltına alındı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Hasanoğlan Ders Aletleri İmal Merkezi’nde imal edilen ve konutta eğitim gören çocukların eğitimlerinde kullanılacak materyalin dağıtım merasimine katıldı. Burada bir konuşma yapan Mahmut Özer, aksiyon yapan öğretmenlere polisin biber gazlı müdahalesiyle ilgili konuştu:

AYIRT ETMİYORUZ

– Bizim eğitim sistemimizin en kıymetli varlığı öğretmenlerimiz. Ulusal Eğitim Bakanlığı olarak devletteki öğretmenlerimizle özel öğretim kurumlarındaki öğretmenlerimizi ayırt etmiyoruz. Her birinin çalışma şartlarını çok daha güzel noktaya getirmek için çok daha âlâ ortamlarda eğitim vermelerini sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İki güzide meslek kümesi olan öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona, şiddetle karşı duruyoruz. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.