Twitter’ın tweet düzenleme butonu, gelmese daha iyiydi dedirtecek!

Uzun bir süredir Twitter kullanıcıları tarafından beklenen tweet düzenleme butonu nihayet geliyor. Fakat ortaya çıkan bilgilere göre hatalarımızı öyle kolayca telafi etmemize izin vermeyecek. Zira bunu yapsak bile herkes yine de görebilecek.

Büyük göç: Twitter kullanıcıları, Elon Musk sonrası yeni platforma taşınıyor!

Twitter’ın tweet düzenleme butonu tüm geçmişi gösterecek!

Sosyal medya analistlerinden Jane Manchun Wong keşfettiği yeni özellikleri takipçileriyle paylaştı. Buna göre, Twitter tarafından geliştirme aşaması tamamlanmak üzere olan tweet düzenleme butonu, beraberinde tüm düzenleme geçmişini de getiriyor.

Paylaşılan tweet’lerin hemen alt kısmında bulunan saat ve tarih kısmı ise, yapılan düzenleme sonrasında değişiyor. Hemen yan tarafında “Düzenlendi” veya “tweet’in yeni bir sürümü var” şeklinde iki farklı ibare yer alıyor.

Buna ek olarak paylaşılan tweet içerisinde yalnızca metin düzenlemesi olmayacak. Örneğin paylaşım içerisindeki ekli medya da dahil mevcut her şeyi değiştirebileceğiz. Fakat halihazırda bazı beta kullanıcılarıyla paylaşılan bu özelliğin henüz hedeflenen kadar iyi sonuç vermediğini söyleyelim.

? pic.twitter.com/I13wE3eLdn

— Twitter Comms (@TwitterComms) April 5, 2022

Zira Wong’un da belirttiği gibi halihazırda bazı beta kullanıcılarının deneyimlerine göre şu anki düzenleme butonu orijinal tweet’te yer alan medyayı veya içeriği değiştirmek yerine sanki bir tweet’e cevap yazıyormuşuz gibi sergiliyor. Fakat bu durumun kısa sürede düzeltileceği öngörülüyor.

Siz Twitter’ın bu yeni düzenleme butonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.