Sıhhat meslek örgütü temsilcileriyle CHP Meclis’te bir ortaya geldi

Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Vedat Bulut, Türk Hemşireler Derneği Genel Lideri Azize Atlı Özbaş, Kamu Diş Tabipleri Derneği Esna Öz, Ankara Tabip Odası Lideri Muharrem Baytemur, Türk Diş Tabipleri Birliği Lideri Ahmet Tarık İşmen, Birlik ve Dayanışma Sendikası Genel Lideri Can Kirişci, Doktor Birliği Genel Lider Yardımcısı Neslihan Hatice Sütpideler, Aile Doktorları Federasyonu İdare Şura Üyesi Gökhan Erdoğan, KESK- Sıhhat İşçileri Sendikası Mali Sekreteri Tayyar Özcan, Birleşik Kamu İş- Genel Sıhhat İş Genel Lideri Derya Uğur; CHP Grubu’nda CHP Küme Başkanvekili Engin Altay ve CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ile çalışma toplantısı yapmak üzere bir ortaya geldi.

Çalışma öncesi açıklama yapan Engin Altay, “Sağlık çalışanlarına yönelik son vakitler ağırlaşan şiddet, cinayet, taarruz, yaralama olayları, kabul edilebilir sonların çok çok üzerine çıkmış durumda. Bu toplantı sonucunda de sıhhat meslek örgütlerinin talepleri doğrultusunda, TBMM’ye düşen bir misyon varsa bunun yapılması için de bir davet yapacağız” dedi.

Vedat Bulut, “Gün geçmiyor ki sıhhat çalışanlarının canı yanmasın şiddete uğramasın. Sıhhatte şiddet yasa tasarısı, nasıl olmalı uzun vadeli, orta vadeli ve kısa vadeli tahliller neler önerebilir bunu tartışacağız. Tahlilleri kamuoyuna paylaşacağız. Biz daha evvelki yasa dizaynları tekliflerimizi, TBMM’de muhalefet partilerinin ilettik, onlar da çalışmalarımızı bunu lisana getirdiler” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.