Semih Sergen hayata gözlerini yumdu! Ünlü oyuncu ve ses sanatçısı…

Türk tiyatro oyuncusu, yönetmen, ses sanatçısı ve aynı zamanda yazar ve şair olan Semih Sergen 91 yaşında hayata gözlerini yumdu. Sergen ailesinin, ünlü ismin cenaze töreni detaylarıyla ilgili açıklama yapacağını belirtildi.

Oyuncu Burak Sergen ve Toprak Sergen’in babası tiyatro oyuncusu, yönetmen, ses sanatçısı ve aynı zamanda yazar ve şair olan Semih Sergen 91 yaşında ailesine ve tüm sevenlerine veda etti.

Burak Sergen ve Semih Sergen

“CANIM BABACIM ELVEDA”

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde rol alan Burak Sergen, babasıyla çekildiği bir kareyi sosyal medya hesabından “Canım babacım elveda” notuyla paylaştı.

Semih Sergen

SEMİH SERGEN’İN CENAZE TÖRENİ

Ayrıca Burak Sergen, babası Semih Sergen’in cenaze töreni detaylarıyla ilgili sosyal medya hesabından duyuruda bulundu.

Semih Sergen vefat etti

SEMİH SERGEN KİMDİR?

Dokuz kuşaktır İstanbul’da yaşayan bir ailenin evladı olarak 11 Mayıs 1931 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Semih Sergen, gençlik yıllarında marangozluktan boyacılığa kadar çeşitli işler yaptı. Tiyatro sevgisi çocukluk yıllarında oluşan Sergen, okuduğu okulun tiyatro kolu başkanı oldu. Ailesinden gizli konservatuvar sınavına girdi. 1949’da Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Nurettin Sevin, Mahir Canova, Cüneyt Gökçer gibi ustaların öğrencisi oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra birçok önemli karakteri canlandırdı.

Toprak Sergen ve Semih Sergen

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO;

Hilal Cebeci’ye meme kanseri teşhisi konuldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.