Samsunspor’da son dört dönemde 80 transfer

Spor Toto 1. Lig takımlarından Samsunspor bu yaz transfer periyodunda 13 futbolcuyu renklerine bağladı, 9 oyuncuyla yollarını ayırdı.

Son 4 dönemde toplam 80 futbolcu transfer eden Samsunspor, bu dönem da transfere tam gaz devam ediyor.

Şimdiye kadar 4’ü yabancı toplam 13 isme imza attıran kırmızı-beyazlılar, takımında bulunan 9 futbolcuyla da yollarını ayırdı. Geçen yıllara nazaran daha az transfer yapan Karadeniz temsilcisi 2018-2019 döneminde 21 transfer, 2019-2020 döneminde 14 transfer, 2020-2021 döneminde 16 transfer ve 2021-2022 döneminde 29 oyuncu transfer etmişti.

4 dönemde 80, bu dönem 13 transfer

4 dönemde 80 futbolcuya imza attıran Samsunspor’da bu dönem ise 13 futbolcu transfer edildi. Kırmızı beyazlılar bu periyotta kaleci Jakup Szumski, savunmada Alim Öztürk, Yusuf Abdioğlu, Mücahid Albayrak, orta alanda Yusuf Emre Gültekin, Celil Yüksel, Fernando Boldrin, Amir Arlı, Şener Kaya, Arvydas Novikovas, Yusuf Ensar Poyrazlı ve forvet için de Gaetan Laura ve Ahmet Sagat’ı takımına kattı. Kırmızı-beyazlıların birkaç bölgeye daha transfer yapacağı belirtildi.

9 futbolcuyla yollar ayrıldı, 11 futbolcu ekip arıyor

Samsunspor’da geçen dönem sonu mukaveleleri sona eren Recep Burak Yılmaz, Alaaddin Okumuş, Yasin Öztekin, Joel Kayamba ve Junior Tallo ile mukavele yenilenmedi. Ayrıyeten ekip takımında bulunan Kevin Boli, Tolcay Ciğerci, Hüseyin Öztürk ve Nurullah Aslan ile e yollar ayrıldı. Öte yandan kamp takımına alınmayan oyunculardan Sheldon Bateau, Guy Yameogo, Melih Altıkulaç, Semih Altıkulaç, Talha Ulvan, Vukan Savicevic, Amir Emin Arlı, Eraldo Çinari, Furkan Fehmi Güneş, Ensar Arslan, Melih Okutan ve Alhadj Bah’tan da kendilerine grup bulması istendi.

14 futbolcu ile şimdilik yola devam

Kırmızı-beyazlılarda geçen dönem da takımda bulunan 14 futbolcu ile bu sene de yola devam ediliyor. Geçen yıldan devam eden oyuncular ise şunlar:

Aykut Özer, Alp Meblağ, Yunus Emre Çift, Berk Taşkın, Soner Gönül, Ali Ülgen, Osman Çelik, Hasan Kılıç, Cihan Kahraman, Moryke Fofana, Polat Yaldır, İsmael Diomande, Tomane Mendes ve Ali Kılıç.

Teknik Yönetici Bayram Bektaş, Bolu kampı sonrası grup takımını şekillendirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.