Rusya: Kramatorsk’ta Ukrayna’ya ilişkin bir Mig-29 savaş uçağı düşürdük

Konaşenkov, yaptığı açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna’da savaştaki hareketleri hakkında bilgi verdi.

Ukrayna’daki taarruzların devam ettiğini belirten Konaşenkov, bir günde havadan fırlatılan yüksek hassasiyetli füzelerle 3 komuta merkezi, askeri birliklerin ve teknik araçların toplandığı 36 alan, Soledar yerleşim ünitesi civarındaki Ukrayna 14. Mekanize Tugayı topçu birlikleri, Donetsk’teki Krasniy Liman, Spornoye, Nikolayevka, Bahmut, Minkovka ile ortalarında Razdolovka’daki ABD imali M-777 obüs için 155 milimetrelik mermilerin bulunduğu depo dahil 6 cephaneliğin vurulduğunu tabir etti.

Rus muharebe taktik birliklerinin 2 komuta merkezi, 3 mühimmat deposu, 80 askeri alan ile Donetsk’te Pilipçatino bölgesinde Buk-M1 hava savunma füze sistemini yok ettiğini aktaran Konaşenkov, bu akınların sonucunda 210’dan fazla Ukraynalı milliyetçi gücün ve 31 askeri teknik aracın etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Konaşenkov, Rus hava kuvvetlerince Kramatorsk civarında Ukrayna’ya ilişkin bir Mig-29 savaş uçağının düşürüldüğünü bildirdi.

Füze ve topçu birliklerinin 84 komuta merkezi ile 463 askeri alanı ateş altına aldığını belirten Konaşenkov, hava savunma sistemleriyle Harkiv ve Herson bölgesinde 5 Ukrayna insansız aracının yok edildiği bilgisini paylaştı.

Konaşenkov,”Ukrayna’ya ilişkin bugüne kadar 178 uçak, 125 helikopter, 995 insansız hava aracı, 320 hava savunma füze sistemi, 3 bin 243 tank ve zırhlı araç, 425 çok namlulu roketatar, 1658 obüs ve havan topu, 3 bin 124 özel askeri araç imha edildi.” sözünü kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.