Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak

Dünkü Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tarihi bir müjde verilince, basın mensupları da Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a gelişmeleri sordu.

Bakan Kurum da dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtladı.

Yüksek fiyat şikayetleri takip ediliyor

“Vatandaşımızı konut işinde de açıkta bırakmayacağız”

Bakan Kurum, Bakanlığın kira ve konut artışını titizlikle takip ettiğini belirterek “Kira ve konut fiyatlarında da gerileme olacak. Yaptığımız projelerle de buna imkan sağlayacağız. İnşallah vatandaşımızı her işte olduğu üzere konut işinde de açıkta bırakmayacağız.

Kira artışı suniydi

Kira artışı yapay bir artıştı, bunu daima söylüyoruz. Bizim hamlelerimizle durumda düzgünleşme olacak. Arzda badire varsa düşünceyi giderecek süreci Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacak. Fiyatların gerilemesine neden olacak ve sistem oturacak. tabirini kullandı.

Projenin ayrıntıları eylül ayında açıklanacak

Kurum, toplumsal konut projesinin ayrıntılarının eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından paylaşılacağını söyledi.

“Çimento maliyetleri gerilemeye başladı”

Dünyadaki tedarik zincirinin oturmasıyla ülkelerin üretime geçtiğini, inşaat bölümünün ana maliyetlerinden demir ve çimento maliyetlerinin de gerilemeye başladığının altını çizen Kurum, Arz arttı, talep tıpkı kalınca mecburen fiyatlar da geriliyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.