İstanbul son dakika haberleri! Saat 13.00’e kadar araç yasak tatil kararları da var

İSTANBUL yoğun kar yağışı ile adeta kepenk indirdi. Evlerine gidemeyenler araçlarını yollara park edip yürüdü. İstanbul Valiliği bugün özel araçla trafiğe çıkışı saat 13.00’a kadar yasakladı. Otobüslerin çıkışı da yasak. Valilik izin kararlarını da duyurdu. İşte İstanbul’dan son dakika kararlar:

İstanbul’un birçok ilçesinde kar yağışının yolları kapatması nedeniyle çok sayıda kişi araçlarının içinde mahsur kaldı. Vatandaşlar evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldı. Yollara park edilen araçlar sebebiyle İstanbul Valiliği, çağrı yaptı. Bugün için de saat 13.00’da kadar özel araçla yola çıkmak yasaklandı. Aynı şekilde otogarlardan şehirler arası ulaşıma çıkacak otobüslere de yasak getirildi. İşte İstanbul için alınan son dakika kararlar:

İZİNYARGI ÇALIŞMAYACAK

HSK, İstanbul’da yargı mensupları ve adliye çalışanlarının bir gün süreyle idari izinli sayılması yönünde karar aldı. Yargısal iş ve işlemler nöbetçi hakim ve mahkemeler eliyle yapılacak.

09.30UÇAKLAR İÇİN SAAT VERİLDİ

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi açıklamasında “İstanbul Havalimanında pistleri ve operasyon alanlarını kardan temizlemek için yoğun çalışma devam etmektedir. Saat 13.00 den sonra Havalimanı uçuş faaliyetlerine başlayacaktır” ifadelerini kullandı. 

09.15ARAÇLARI KALDIRIN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan çağrı yaparak kar sebebiyle yolda bırakılan araçların kaldırılmasını istedi. Açıklamada; “Kıymetli Hemşehrilerim, Karla mücadelemizin etkin şekilde sürdürülmesi için, Otoyol ve D-100’de park edilmiş özel araçların, sahipleri tarafından kaldırılması gerekmektedir. Lütfen araçlarımızı bulundukları yerden süratle kaldıralım.” dedi.

07.00METEOROLOJİ UYARDI

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kar yağışının bugün de aralıklarla devam edeceğini duyurdu ve turuncu uyarıda bulundu.

06.00ÖZEL ARAÇLARA 13.00’E KADAR TRAFİK YASAK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşullarının devam etmesi sebebiyle saat 13.00’e kadar özel araçların trafiğe çıkmayacağını bildirdi. Vali Yerlikaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada, şu bilgileri paylaştı:

-“Saygıdeğer İstanbullular, alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle, bugün saat 13.00’e kadar, toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir. Anadolu ve Trakya istikametlerinden şehrimize araç girişi çıkış kısıtlaması devam edecektir. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir. Gösterdiğiniz sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.”

YASAKOTOBÜSLERE ÇIKIŞ KISITLAMASI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, otogarlarda şehirlerarası otobüslerin çıkış kısıtlamasının 13.00’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.