İsmail Hakkı kimdir

İsmail Hakkı kimdir

Son devirlerde isminden sıkça kelam ettiren tiyatro ve sinema oyuncusu İsmail Hakkı’nın hayat kıssasıdır.

Yaptığı paylaşımlarla ve sarf ettiği kelamlardan ötürü son günlerde maksatta olan ve hükümeti desteklediği için sıkça eleştirilen İsmail Hakkı, başarılı bir sinema ve tiyatro oyuncusudur. Fakat sanatçı kimliği ve durduğu yer itibariyle kimi kesitlerin de gayesi haline gelmiş bulunmakta.

İşte İsmail Hakkı’ya dair birtakım bilgiler…

İsmail Hakkı İsmail Hakkı, 1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sırasıyla Trabzon, Konya, Malezya ve Almanya’da eğitim gördü.

Konya’da yaşadığı müddet içerisinde Konya Anadolu Sahnesi’nde etkin olarak tiyatro ile ilgilendi, birebir vakitte profesyonel lisanslı sportif faaliyetlerde yer aldı.

Türkiye’nin birinci mahallî televizyon kanalı olan KonTV ‘nin de kurucu takımında yer aldı, burada beş sene çalıştı.

Eğitimini aldığı milletlerarası siyaset biliminin tersine mesleğini oyunculuk üzerine yönlendirdi ve bu alanda yurt dışında dahil olduğu projelerin yanı sıra pek çok ulusal projeye de imza atan Hakkı, hala çeşitli sinema ve televizyon üretimlerinde yer almakta.

Farklı lisanlarda oyunculuk

İngilizce, Almanca, Arapça, Boşnakça, Rusça ve Malay-Endonezya lisanları olmak üzere altı yabancı lisanı okuyup yazan ve konuşabilen oyuncu İsmail Hakkı, bir çok lisanda de oyunculuk yapmaktadır.

Yer aldığı imaller

Oyunculuk mesleğine Mihrali dizisiyle başlayan İsmail Hakkı, Mihrali, Bedel, Şeytan Detayda Zımnidir, Gazi, Geniş Aile, Sakarya Fırat, Bir Yusuf Masalı, Son Çıkış, Kardeş Hissesi, Milat ve Yürekli Yürek dizilerinde rol aldı.

Sevilen oyuncu Recep İvedik, Dinle Neyden, Hür Adam, Sümela’nın Şifresi Temel, Uzun Öykü, Moskova’nın Şifresi Temel ve Bırakma Beni isimli sinema sinemalarında de oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.