İnci Taneleri’nden yeni tanıtım! Yılmaz Erdoğan’ın şiiri gündem oldu

İki yıl boyunca özverili bir hazırlık sonucu ortaya çıkan İnci Taneleri’nin yayınlanan ilk tanıtımında Yılmaz Erdoğan, ‘Azem Yücedağ’ olarak ilk kez izleyici karşısına çıktı. Siren sesleri ile açılan sahnede, polis ve olay mahalinden görüntüler dikkat çekti. TV muhabirinin, “İstanbul’da inanılmaz olaylar zincirine bir yenisi daha eklendi.” cümlesi ile başlayan teaserda, gazeteciler ve meraklı gözlerle olan biteni izlemeye çalışan bir kalabalık görüldü. Haber bülteninde ise, edebiyat öğretmeni olan Azem’in (Yılmaz Erdoğan) kendisi gibi öğretmen olan karısını öldürmekle suçlandığı ve kelepçeli bir şekilde gözaltına alındığı belirtildi. Rolü gereği üzerine çelik yelek giydirilen Yılmaz Erdoğan’ın cezaevi, koğuş ve ranza üzerindeki görüntüleri büyük heyecan yarattı.

BKM Yapım imzalı İnci Taneleri dizisinin oyuncu kadrosunda; Yılmaz Erdoğan, Hazar Ergüçlü, Selma Ergeç, Kubilay Aka, Güven Kıraç ve Yasemin Baştan gibi güçlü isimler yer alıyor. ‘Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri’ dizisinin yönetmen koltuğunda ise Şenol Sönmez oturuyor.

İnsana dokunan hikayesiyle izleyiciyle buluşacak ‘Yılmaz Erdoğan’dan İnci Taneleri’ yakında Kanal D’de yayınlanacağı öğrenildi.

Öte yandan, İnci Taneleri’nin geçtiğimiz günlerde paylaşılan setten ilk kareleri de çok ses getirmişti. Oyuncunun kelepçeli fotoğrafları, “Acaba, Yılmaz Erdoğan tutuklandı mı?” sorusunu akıllara getirerek, kafaları karıştırmıştı.

İşte Yılmaz Erdoğan’ın kaleminden o çok konuşulan siirin sözleri;

Bir gün öylece
Durup dururken,
Hiçbir alamet yokken ortada
Kıyamet de koparmış.
Meğer seninle her günümüz
Bir cennette geçermiş.
Meğer senden sonra zaman
Yaşamak pahasına ölmekmiş.
Şimdi yattığım ranzam mezarın kadarmış
Senin aşkın değil yalnız,
Failin olmak da varmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx