Emre Mor: Arda Güler’e yaptığım yanılgıları yapmaması konusunda yardımcı olacağım

Fenerbahçeli futbolcu Emre Mor, “Arda Güler’e elbet yardımcı olacağım. Benim yaptığım yanlışları yapmaması konusunda kendi deneyimlerimi ona aktaracağım. İnsanlara yardım etmeyi bu manada seviyorum” dedi.

Yeni dönem hazırlıklarını Avusturya’nın Graz kentinde sürdüren Fenerbahçe’de yeni transfer Emre Mor, açıklamalarda bulundu.

Zor ve sıkı bir formda çalışmaların sürdüğünü lisana getiren Emre Mor, “Birkaç gün evvel buradaydım benim açımdan sonradan gelip egzersiz temposuna adapte olmak sıkıntı oluyor fakat şu an prestijiyle düzgün gidiyor. Hazırlık maçlarında düzgün performanslar ortaya koyduk. Güzel ilerlediğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTEDİĞİM TEK KULÜP FENERBAHÇE’YDİ”

Çok memnun hissettiğini kaydeden Emre Mor, “Bir evvelki röportajda söylediğim üzere geçen dönem bir plan oluşturulmuştu ve bu plan Fenerbahçe’ye gidebilmekti. Planım aşikardı, ben de bu doğrultuda hareket ettim ve odaklandım. Gerçekleştiği için çok memnunum. Türkiye’de oynamak istediğim tek kulüp Fenerbahçe’ydi. Güzel bir formda Fenerbahçe’ye katkı sağlamak istiyorum, ta ki bir sonraki düzeye ulaşana kadar” halinde konuştu.

“MENTAL OLARAK KENDİMİ GELİŞTİRDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Profesyonel futbol oynamaya başlandığında kalitenin futbolcuyu üste çıkaracak tek öge olduğunu lisana getiren Emre Mor, “Mental olarak kendinizi hazır halde bulundurmanız gerekiyor ki bende bu açıdan eksiklik vardı. Bana da bu oldu lakin bunu değiştirmeyi başardığımı düşünüyorum. Göstereceğim en âlâ performansa dönebilmek için geçen sene elimden gelenin en düzgününü yaptım ve yalnızca buna odaklandım. Çalıştığım beşerler hakikat insanlardı. Yine doğmak ve o performansa erişmek istiyordum. Bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum. Mental olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Şu an kendimi daha olgun hissettiğimi söyleyebilirim. Ulusal kadrosu natürel ki özledim” dedi.

“VOLKAN DEMİREL’İN GELİŞİMİMDE BÜYÜK TESİRİ OLDU”

Emre Mor, Volkan Demirel’in gelişmesinde büyük tesiri olduğunu söyleyerek, “Karagümrük’e gittiğimde çok fit değildim, bu bir sabır süreciydi ve bunun sonucunda olumlu bir süreç gerçekleşti. Bazen hocalarla âlâ ahenk yaklarsınız ve ortaya muvaffakiyet çıkar, Volkan hocayla da bu türlü oldu. Biz şahane bir ahenk yakaladık, başarımdaki en büyük sebeplerden birisi onunla çalışmaktı. Tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Karagümrük’e gelmeden evvel hoca benim sıkıntı oyuncu olduğumla alakalı şeyler duymuş lakin beni tanıdıktan sonra bunların yanlışsız olmadığını bana söylemişti. Volkan hoca bana her gün sen güzel futbolcusun üzere cümleler kurmadı, daha çok futbol oynamama müsaade verdi ve beni bu noktada destekledi. Benim de gereksinimim olan nokta buydu” formunda konuştu.

“REKABET OLMASA TEK OYUNCU DÖNEM UZUNLUĞU OYNAR, ORTAYA ZORLUK ÇIKMAZDI”

Fenerbahçe üzere topluluklarda rekabet olmasının olağan olduğunu vurgulayan Emre Mor, “Tek oyuncuyla dönem  devam ettirmez büyük kulüpler. Çok maç var, herkes fırsat bulacak lakin benim açımdan sorun teşkil etmiyor. Ben rekabete açığım, futbolun güç tarafı bu. Rekabet olmasa tek oyuncu dönem uzunluğu oynar, ortaya zorluk çıkmazdı” dedi.

“ARDA’DA BENİM BİRİNCİ GELDİĞİM VAKTİ GÖRÜYORUM”

Arda Güler ile ilgili görüşleri sorulan Emre Mor, “Birlikte çok idman yapma fırsatı bulamadık lakin geçen dönem takip ediyordum. Grupta çok düzgün oyuncular var. Arda’da benim birinci geldiğim vakti görüyorum. O’na elbet yardımcı olacağım. Benim yaptığım yanlışları yapmaması konusunda kendi deneyimlerimi ona aktaracağım. İnsanlara yardım etmeyi bu manada seviyorum” biçiminde konuştu.

“ARDA ÇOK KALİTELİ OYUNCU”

Emre Mor, “Fenerbahçe üzere büyük topluluklarda ebediyen baskı olur. Bizler de her antrenmanımızı sıkı formda yapıyoruz hazır olmak adına” diyerek, “Kalitemizle bunun üstesinden gelebiliriz lakin mantalite de çok kıymetli. Geçen yıl dönem içinde tüm kadrolar birbirini yenebildi. Daha küçük ekiplere karşı oynarken de konsantre olmanız gerekiyor. Talih ve ihtimaller orada duruyor. Umarım hem Şampiyonlar Ligi hem de ligde başarılı sonuçlar elde edebiliriz. Her vakit bunların olup olmayacağını bilmiyorum. Arda çok kaliteli oyuncu. Benim üzere bu hareketleri, oyun formunu seven oyuncu. Birlikte oynarsak elbette göreceğiz. Oynama tarzım belirli, oynarken taraftarlara keyif verdiğimi düşünüyorum. Bu oyun halimi değiştirmeyeceğim elbette” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.