Emekli bayram ikramiyesi ne vakit yatacak? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

Kurban bayramı ve Ramazan bayramı öncesinde emekli vatandaşlara verilen bayram ikramiyesi, artırım yağmurunun yaşandığı son periyotta milyonlarca vatandaşı bir nebze rahatlatacak. Emekli bayram ikramiyesi ödeme tarihi ve ne kadar olacağı hakkında şimdi bir açıklama bulunmuyor. Son olarak Ramazan Bayramı’nda da emekli ikramiyeleri bin 100 lira olarak ödendi. Emekli ikramiyelerinin bir evvelki bayram ikramiyesi ödemeleri üzere bayramdan bir hafta evvel hesaplara yatırılması bekleniyor.

Emekliler için kıymetli bir ek gelir olan emekli ikramiyesi bayram tarihlerinin yaklaşmasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Emekli bayram ikramiyesi için tarih şimdi aşikâr olmadı fakat ödemelerin Kurban bayramından bir hafta evvel yapılması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE VAKİT VERİLİR?

Henüz resmi olarak duyurulmayan emekli ikramiyelerinin bir evvelki bayram ikramiyesi ödemeleri üzere bayramdan bir hafta evvel hesaplara yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMYESİ NE KADAR?

Emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıldan bu yana bin 100 lira olarak ödeniyor. Geçtiğimiz aylarda kutlanan Ramazan bayramında da bayram ikramiyesi bin 100 lira olarak hesaplara yatırıldı. Kurban bayramı için emekli ikramiyesi artırımı açıklaması yapılmadı fakat yeniden bin 100 lira yatırılması bekleniyor.

HANGİ EMEKLİLER BAYRAM İKRAMİYELERİNDEN YARARLANABİLECEK?

Emekli bayram ikramiyelerinden yararlanabilecek olalar;

– SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
– Şehit yakınları ve gaziler
– Mevt aylığı alanlar
– Görev ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
– Süreksiz köy korucuları
– Onur aylığı alanlar
– Şampiyon atletler,
– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
– Terörden ziyan görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.