Dünya teknoloji devi OPPO’dan dönüm noktası niteliğinde bir ortaklık: Türkiye cep telefonu üretim üssü olacak!

Mıstaçoğlu Holding’e bağlı AGM A.Ş. dönüm noktası niteliğinde bir ortaklığa imza atarak, akıllı cihaz üreticisi OPPO’nun Türkiye’deki hem üretim hem satış hem de servis hizmetlerini yürütecek iş ortağı oluyor. Mıstaçoğlu Holding, bu yatırımıyla Türkiye’yi cep telefonu üretimi konusunda dünyada önemli bir konuma getirmeyi planlıyor.

Teknoloji, mobil iletişim, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği başta olmak üzere Türkiye’nin ekonomisine güç katacak yatırımlar gerçekleştiren Mıstaçoğlu Holding, grup şirketi AGM A.Ş.’nin dünyanın önde gelen markası OPPO’nun stratejik iş ortağı olması konusunda önemli bir anlaşmaya imza attı.

Anlaşma, ortak satış ve pazarlama çalışmaları, hizmet operasyonları ve yerel üretim girişimleri dahil olmak üzere iş birliğinin çeşitli yönlerini kapsıyor. Anlaşma çerçevesinde AGM, ürünlerinin yerel üretimini İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikasında üstlenecek. Bunun, GSM sektöründe istihdam, yurt dışından bilgi transferi ve teknoloji gelişimi açısından Türkiye ekonomisine katma değer yaratacak dev bir adım olduğunun altı çiziliyor.

OPPO ve AGM yöneticilerinin katıldığı imza töreninde OPPO MEA Başkanı Chico Zhou, ortaklığın önemine dikkat çekerek, “Bu önemli ortaklık, karşılıklı büyüme, yenilikçilik ve Türk müşterilerimize ve iş ortaklarımıza olağanüstü ürün ve hizmetler sunmaya odaklanan ortak bir vizyonu yansıtıyor” dedi.

“Türkiye’yi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünya üssü yapacağız”

Gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye’nin OPPO’nun yurt dışındaki en önemli ve güçlü pazarlarından biri olacağına dikkat çeken Mıstaçoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu ise, “Birçok önemli kilometre taşını içeren bu ortaklık, şirketimiz açısından gurur verici olduğu kadar, Türkiye’nin milli ticari gücüne güç katacak bir yatırım oldu. Yeni dönemle birlikte ülkemizde yapılacak yüksek teknolojiye dayalı üretimin, istihdama katkısının yanı sıra yüksek teknolojinin gelişimini kolaylaştırması açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu adımın ülkemizin geleceğine yapacağı katkı ve inovasyon potansiyeli bize büyük mutluluk veriyor. Amacımız kısa bir süre içeresinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünyada önde gelen ülkelerden biri konumuna getirmek ve tüm dünyaya teknolojik bu ürünleri ihraç etmek” şeklinde konuştu.

Mıstaçoğlu Hakkında:

Mıstaçoğlu Holding 1994 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında yer alan şirketleriyle; teknoloji, mobil iletişim, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği sektörleri başta olmak üzere, 14 farklı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Başarılarla dolu ticari hayatına telekomünikasyon sektörü ile başlayan Mıstaçoğlu Holding, 2001 yılında grubun amiral gemisi Mobiltel İletişim Hizmetleri A.Ş.’yi kurmuştur. 2013 yılında Mobil Takip Sistemleri alanında faaliyet göstermeye başlayan grup şirketlerinden Blink Bilişim Hizmetleri A.Ş., teknolojinin akıllı güvenlik sistemlerine yönelmesiyle, birçok uluslararası marka ile iş birliğine giderek kamu ve özel sektörde yenilikçi ve öncü güvenlik sistemlerini projelendirmeye başlamıştır. Mıstaçoğlu Grubu 2018 yılında konaklama alanında dünyanın önde gelen gruplarından Marriott ile anlaşarak, 2019 yılında misafirlerine kapılarını açan Sheraton Bishkek Hotel’in yatırımcısı, inşacısı ve işletmecisi olarak turizm sektörüne de giriş yapmıştır. Mıstaçoğlu Holding, aynı zamanda BishkekPark AVM’nin ve Prime Suites Residence’ın da yatırımcısı ve işletmecisi konumundadır. 2021 yılında Mobiltel İletişim Hizmetleri AŞ’yi Borsa İstanbul’da halka arz etmiştir. 2021 yılı sonu itibariyle ise Singapur merkezli yenilikçi teknoloji markası OMIX’i bünyesine katarak ve ev teknolojisi ürünlerini Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşturmaya başlamıştır. Mıstaçoğlu Holding; teknoloji, mobil iletişim, madencilik, gayrimenkul geliştirme alanındaki yatırımlarına işletmecilik kimliğini de katarak bugün 1000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider firmalar arasına girme başarısını göstermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx