Cüneyt Arkın için taziye iletileri

Yeşilçam’ın Kara Murat’ı Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Türk sineması için büyük kayıp olan usta sanatçı Cüneyt Arkın’ın vefatı tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Büyük aktör Cüneyt Arkın için çok sayıda taziye iletisi yayımlandı.

TBMM Lideri Mustafa Şentop:

“Sinema tarihimizde unutulmaz bir iz bırakan usta oyuncu Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet diliyorum. Yüreği ve mertliğiyle öne çıkan bizim kahramanlarımızı canlandırdığı sinemalarıyla milletimizin hafızasında ve gönlünde yaşamaya devam edecek. Yeri cennet olsun.”

İletişim Lideri Fahrettin Altun:

“Türk sinemamızın usta ismi Cüneyt Arkın’ın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Her vakit sevgi ve hürmetle yad edilecek olan değerli sanatçımıza Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat topluluğumuza başsağlığı diliyorum”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:

“Kara Murat, Malkoçoğlu, Battal Gazi, Dünyayı Kurtaran Adam…Türk sinemasının efsane ismi sevgili Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Yeri cennet olsun. Hepimizin başı sağ olsun”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:

“Unutulmaz rolleriyle hafızalarımıza kazınan, Türk sinemasının çok pahalı ismi Cüneyt Arkın’ın vefat ettiğini derin bir hüzünle öğrendim. Usta oyuncuya Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

“Türk sinemasının kahramanı, beyaz perdenin duayeni, değerli sanatkarımız Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum. Ruhu şad, yeri cennet olsun.”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli:

“Merhum Cüneyt Arkın milletimizin yüreğinde taht kurmuştur. Cüneyt Arkın’a Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şaad olsun, yeri cennet olsun”

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik:

“Sinemamızın büyük ismi Cüneyt Arkın’ın vefatından büyük keder duyduk. Allah rahmet eylesin. Cüneyt Arkın sinemamızın büyük bir ismi olduğu kadar, hepimizin çocukluk ve gençliğinin direkt ve güzelden yana olma, kötülere ve yanlışlara karşı çıkma sembolüydü. Kendisiyle yaptığımız sohbette sinemamız için gösterdiği hassasiyete şahit oldum. Daha da değerlisi millet olarak taşıdığımız kıymetlerin yaşatılması ve gelecek kuşaklar konusundaki hassasiyeti çok büyüktü. Cüneyt Arkın; Battal Gazi, Kara Murat ve Malkoçoğlu üzere kıymetleri yaşattığı üzere gelecek jenerasyonlar için yaşayacak bir sinema mirası bıraktı. Yeri cennet olsun. Kıymetli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz” 

AK Parti İstanbul Vilayet Başkanı Osman Nuri Kabaktepe:

“Kara Murat, Köroğlu, Malkoçoğlu, Battal Gazi… Hepimizin kahramanı, sinemamızın çınarı, destanlarımızın büyük aktörü Cüneyt Arkın’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Yeri cennet olsun…”

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.