Cumhurbaşkanı adayı neden açıklanmıyor… İYİ Parti gerekçesini duyurdu

İYİ Parti’den Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayına ilişkin yeni açıklama geldi. Açıklamada “Altılı masada neticede öyle bir karar alındı, altılı masa karar verecek. Daha altılı masaya bu konu hiç gelmedi. Yani liderler adaylık mevzusunu görüşmedi” denildi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açıklama yaptı.

Sunat, bir gazetecinin Millet İttifakı’nın adayının merak edildiğini sorması üzerine “Seçime 9 ay var. Altılı masa karar verecek” dedi.

Şenol Sunat, şu ifadeleri kullandı:

“Emin olun, vatandaştan daha ziyade bunu merak eden Cumhur İttifakı. Seçime 9 ay var. Öncesinden bir aday ismiyle ortaya çıkmak demek 9 ay boyunca düşünebiliyor musunuz, hiç durmadan seçim gezileri ve karşılıklı kavga demek.

Türkiye, 9 ay öncesinden seçim atmosferine direkt girmiş olacak. Buna gerek var mı? Niye bu kadar merak ediyorlar, etmesinler. Altılı masada neticede öyle bir karar alındı, altılı masa karar verecek. Daha altılı masaya bu konu hiç gelmedi. Yani liderler adaylık mevzusunu görüşmedi. O yüzden daha neler olur, 24 saat ne demiş Demirel, ‘Siyaset için çok uzun bir zaman’ demiş.

Onun için daha zaman çok. Türkiye’nin geleceği için açıklamak doğru değil. Çünkü kavga, gürültü, kamplaşma, iftira yeter. Sayın Genel Başkanımızın ve diğer genel başkanların ifadesi neydi, ‘Seçim ilan edilinceye kadar aday açıklanmayacak’ demişti. Müsterih olsun Türk milleti, 13’üncü cumhurbaşkanı Millet İttifakı’ndan olacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.