‘Bir Başkadır’ dizisinin Meryem’i Hikaye Karayel: Meryem benim içimde, çok tanıdık

Hikaye Karayel, ‘Bir Başkadır’ dizisindeki başarılı performansıyla büyük beğeni topladı. Netflix’in 8 kısımlık projesinde ‘Meryem’ karakteriyle hafızalarda yer edinen ünlü oyuncu, Güçlü PSM’nin YouTube kanalında yayınlanan, Meriç Aral ve Efe Tunçer’in sunduğu “Teras Noir” programına konuk oldu.


‘Bir Başkadır’ dizisinde ‘Meryem’

‘MERYEM BENİM İÇİMDE, ÇOK TANIDIK’

‘Bir Başkadır’ dizisinde ‘Meryem’ karakterini oynayan Hikaye Karayel, “Meryem’in senin için şahsî bir tarafı var mı?” sorusuna şöyle cevap verdi:

“O insan içimde var bir biçimde. Nereden olduğunu bilmiyorum ancak çok tanıdık. Bir yandan yadsınamaz bir senaryo da var. Oyunculuğa dair o kadar elverişli diyaloglar var ki, ‘es’lerine, dur noktalarına kadar belirlenmiş halde. Bu manada oyunculuk açısından kolaylık sağladığını söyleyebilirim. Berkun Oya ile çalışanlar bilir, diyalogları değiştirme muhtaçlığı duymazsın, zira oyuncunun ağzına cuk oturur laflar. Çok fazla yetenekli oyuncu olduğunu düşünüyorum, fakat hepimizin kendini gösterebileceği kadar uygun işin olduğunu düşünmüyorum. Bu manada kendi adıma şanslı olduğumu düşünüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.