Beşiktaş’ta kriz! ‘O varsa ben yokum’

Beşiktaş’ta 29 Mayıs günü gerçekleşecek başkanlık seçimi öncesi kriz patlak verdi.

Siyah Beyazlı idarenin genel sekreteri Mesut Urgancılar, bugün toplumsal medyadan yaptığı paylaşımla Lider Ahmet Parıltı Çebi’nin listesinde yer almayacağını duyurdu.

Olayın perde gerisinde ise kulübün asbaşkanı Emre Kocadağ’ın olduğu öğrenildi.

Urgancılar, lider Ahmet Işık Çebi ile yaptığı görüşmede Emre Kocadağ için, “O varsa ben yokum.” resti çekmişti. Çebi buna karşın Kocadağ’ı listeye alıp karşılık verdi. Bunun üzerine Mesut Urgancılar, yeni idarede yer almayacağını duyurdu.

Urgancılar şu sözleri kullandı;

“BJK’de, Feda devrinde Genel Sekreter, Cefa devri olarak isimlendirdiğim son 2,5 yılda da Genel Sekreter ve İcra Şurası Lideri olarak vazife yaptım. Son 2,5 yılda (çoğu anlatılamasa da) BJK menfaatleri için birçok hakikat iş yaptığımız kanaatindeyim. Bir Beşiktaş taraftarı olarak bunların gerçekleşmesini sağlayan Liderimize ve tüm dayanak verenlere müteşekkirim. Deneyimin yükü ağırdır. Geleceği ayırt etmek için kâfi izan ve belleğe sahip olduğumu düşünüyorum. Futbolun planlaması ve mali disiplin ile Beşiktaş aidiyeti ve bağlantı üzere yanlışlık yapılınca tarifsiz kayıplara yol açabilecek temel alanlara ve kurumsallaşma, liyakat üzere olmazsa olmazlara dair (yeni ve daha fazla) fikir ayrılığına gerek olmadığına inanıyorum. Bu nedenle yeni periyotta vazife almak istemediğimi Liderimize birkaç sefer ilettim ve nihayet dün akşam mutabık kaldık. Liderimize ve 29 Mayıs sonrasındaki BJK YK’na peşinen muvaffakiyetler dilerim. Umarım tüm zorluklar geride kalmıştır. Yeni BJK YK’dan en kıymetli beklentim, ülke sporu için bir birinci olan ve çok emek verdiğim, 2009 – 2019 yılları ortasındaki süreçlere dair KPMG tarafından hazırlanan özel maksatlı inceleme raporu ile ilgili başlatılmış olan tüzel sürecin sekteye uğratılmamasıdır. Allah BJK’i, BJK’e gereksinimi olanlardan ve BJK’i toplumsal ve ekonomik manada kendi sınıf atlama uğraşlarına alet etmek isteyenlerden korusun… Sağlıcakla…”

KAYNAK: FANATİK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.