Bakan Soylu’dan CHP’ye Musa Piroğlu tepkisi

Bakan Soylu açıklamasında, ‘Polis istismarına da soyunan Kılıçdaroğlu için her söz, bir öğün. Terörist Ecevit Piroğlu’nun abisi HDP Mv Musa Piroğlu Türk Polisi’ne “şerefsiz” dedi. Kılıçdaroğlu ve yamaklarından ortağı HDP’li için tek bir söz çıkmadı. Bekliyoruz. Yoksa bunu da mı büyükelçiye soracaksınız?’ dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu’nun Göç İdaresi Başkanlığı’na gideceğini açıklamasına ilişkin Twitter’den hesabından açıklama yapan Bakan Soylu dün de, “Göç idaresi ile ilgili sorduğun 3 sorunun da muhatabı Göç Başkanlığı değil Vatandaşlık sorusunun muhatabı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü.” ifadelerini kullanmıştı.

“2 BELEDİYE BAŞKANI DENGENİ BOZMUŞ”

Bakan Soylu’nun açıklamaları şöyle: Kılıçdaroğlu’nun dayanılmaz cehaleti… Aday adaylığını tarif ederken “Devleti iyi tanıması gerekiyor.” diyorsunuz ya, anlaşılan 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş.

Göç idaresi ile ilgili sorduğun 3 sorunun da muhatabı Göç Başkanlığı değil Vatandaşlık sorusunun muhatabı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü. Diğerlerinin muhataplarını da “yamakların” bulsun. Soruları düzelttirmek için aynı büyükelçiye gönderebilirsiniz.

“HER ZAMANKİ GİBİ SAÇMALAMIŞ”

Dün kuruluş yıl dönümünü nedeniyle Göç İdaresi Başkanlığı heyetini kabul eden Bakan Soylu, “Kılıçdaroğlu her zamanki gibi saçmalamış yine. Ömrü saçmalamakla devam ediyor. O şöyle zannediyor; kendi SGK Genel Müdürlüğü’nü yaptığı gibi Göç İdaresi Başkanlığı idare ediyor. O eski Türkiye’deydi. Göç İdaresi Başkanı onun illegal bir şekilde SGK’ya taşıdığı ve bu toplumun bütün huzurunu bozacak adamlardan müteşekkil değil. O bir kere SGK Başkanlığı’nda bu ülkeye yaptığı ihanetlerin bedelini ödesin. Bu ülkeye her yaptığının bedelini ödesin. Kimleri oraya taşıdığının bedelini ödesin. Göç İdaresi tarihinin, Sahil Güvenlik tarihinin en büyük mücadelesini yapıyoruz ama ona da tabii kara çalma, iftira atma her zamanki karakterleridir” diye konuşmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.