Bakan Hulusi Akar’dan Ege Denizi üzerinde F-16 ile özel uçuş

Milli Savunma Bakanı Bakar Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Atilla Gülan ile 1’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın 2022-2023 Eğitim Uçuş Eğitim Yılı’nın açılışına katıldı.

Bakan Akar, yeni uçuş eğitim yılı kapsamında 113’üncü Filo Komutanlığı’nda özel bir uçuş yaptı. ‘Ceylan’ davet ismine sahip filo komutanlığının işçisi tarafından karşılanan Akar, evvel uçuşa yönelik ‘Ceylan Filo Önder Brifingi’ aldı.

EGE’NİN KUZEYİNE UÇTU

Brifingin akabinde Bakan Akar, beraberinde Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Gülan ile teçhizat odasına geçti. Uçuş teçhizatlarını kuşanan Akar evvel uçak başına, buradaki son denetimlerin tamamlanmasının akabinde ise F-16’nın kokpitine geçti. Denetimler sonrasında Bakan Akar, F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi’nin kuzeyinde üçlü kol uçuşuna liderlik ederek, 2022-2023 Uçuş Eğitim Yılı’nın açılış uçuşunu gerçekleştirdi.

“ÇANAKKALE RUHU İLE DEVAM EDECEĞİZ”

Çanakkale Boğazı üzerinden uçan Akar, Şehitler Abidesi’ni selamladı. Akar, burada ‘Ceylan 30’ davet kodu ile koldaki başka işçiye hitap ederek, “Başta Çanakkale’de yatan şehitlerimiz olmak üzere tüm aziz şehitlerimize layık olmaya çalışacağız, uğraşımıza Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz” diye konuştu. Akar, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı vazifelerden ötürü işçisi kutlayarak yeni uçuş yıllının da başarılı geçmesi temennisinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.