Avcılar’daki metrobüs kazasında yaralananlar yaşadıklarını anlattı

Avcılar Şükrübey metrobüs durağı yakınlarında 4 metrobüsün karıştığı kazada, 2 metrobüs baş başa çarpışmıştı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kazada 99 kişinin yaralandığını açıklamıştı. Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan kimi kazazedeler, yaşadıklarını anlattı.

İranlı 47 yaşındaki Kamelia Kaçui, Haramidere’ye alışveriş yapmaya gittiğini ve dönüş yolunda metrobüse bindiğini, kazanın akabinde ayağa kalkıp ne olduğunu anlamaya çalıştığını söyledi.

Başını koltuğa çarptığını belirten Kaçui, “Bazı yolcuların yerde olduklarını gördüm. Hakikaten çok feciydi. Başım ve boynum çok ağrıyor” dedi.

Kaza sırasında metrobüste olan 23 yaşındaki İranlı Nejla Sabbagh, kendine geldiğinde herkesin kanlar içinde yattığını gördüğünü aktardı.

Sabbagh, “Korkunç bir imajdı sahiden. Her yer kan içerisindeydi ve o kadar vahim ki hiçbir şey söyleyemiyorum. O berbat anları hatırladığım an kendimi makus hissediyorum. Kendimize geldiğimizde çığlık atarak kapıyı kırıp dışarıya çıktık. Ambulansla hastaneye geldim. Tomografi falan çektiler, şu anda başımda bir şey yok lakin öbür test sonuçlarını bekliyoruz” diye konuştu.

“Sağlam birisi kapıyı kırdı, o halde çıktık”

Kaza sırasında kolu kırılan 48 yaşındaki Ahmet Azun, Topkapı’dan Avcılar’a gittiğini ve metrobüsün zıt istikamette seyrettiğini gördüğünü anlatarak şunları söyledi:

“En art koltukta oturuyordum. Sağlam birisi kapıyı kırdı, o halde çıktık. Kimileri çekiçle ön tarafta camları kırdı. Ben en art koltukta oturuyordum, içeriyi çok görmedim diyebilirim. Kalktım kendi imkanlarımla hastaneye gideyim dedim fakat gidecek halim yoktu. Ambulansla hastaneye geldim. Şu anda sancım var, diğer bir yerimde bir çatlak var. Kolumda da kırık var.”

“BİR HASTANIN DURUMU KRİTİK” 

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesinde tedavi altına alınan 12 yaralıyla ilgili bilgi veren Acil Tıp Uzmanı Doğan Aycan, kazada yaralanan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastanelerine getirilen yaralılardan birinin durumunun kritik olduğuna dikkati çeken Aycan, “İç organ yaralanması var. Gerekli müdahaleleri yapıldıktan sonra ağır bakım ünitemize yatırıldı. 2 hastamız taburcu oldu. Kalan hastalarımızın genel durumları düzgün, şu an tetkik sonuçlarını bekliyoruz” dedi.

Acil Tıp Kliniği Uzman Hekimi Betül Çam da kaza bilgisini aldıktan sonra hastanedeki alanları organize ettiklerini belirterek, “Hastalarımızı karşıladık ve gerekli müdahaleleri yapacak ekipmanlarımızı da hazırladık. Hastalarımız gelince acilen hepsinin birinci muayeneleri yapılıp gerekli müdahalelere yönlendirildi.” dedi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Ağır Bakım Servisinde tedavisine devam edilen metrobüs sürücüsü Mahsun Kibar’ın sıhhat durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.