Antalya’da düğün kameramanına dava: Bir tuş bizi mahvetti

Antalya’da 11 ay evvel dünya konutuna giren genç çift, kameranın kayıt tuşuna basılmaması nedeniyle düğün görüntülerinin olmadığını öğrenince adeta tüm hayalleri yıkıldı.

Gizem-Uğur Tolaman çifti 12 Eylül 2020’de hayatlarını görkemli bir düğünle birleştirmeye karar verdi. Genç çiftin düğünü pandemi dolayısı ile iptal edilerek yapılamadı.

Bunun üzerine çift birebir tertip şirketi ile tekrar anlaşarak Konyaaltı ilçesinde bulunan bir kır düğün salonunda 16 Temmuz 2021’de dünya konutuna girdi.

Gelin ve damadın 3 aylık dans ve oyun eğitimlerinin akabinde görkemli bir biçimde yapılan düğün, sonrasında yaşanılanlar ile adeta hayal kırıklığı yaşattı.

Tertipten düğün imajlarını isteyen çift, imgelerinin olmadığını öğrenince dünyaları başına yıkıldı.

Ellerinde düğünden kamera ile çekilen hiçbir manzara bulunmayan çift, artık ise kendilerini arkadaşlarının toplumsal medya hesaplarından topladıkları manzaralar ile keyifli hissetmeye çalışıyorlar.

Bunun üzerine çift Antalya Tüketici Mahkemesine mağdur edildiklerini belirterek 50 bin TL maddi manevi tazminat davası açtı.

Mahkeme heyeti çiftin mağduriyetini haklı bulunarak 50 bin TL ödemesine karar verildi.

”HİÇ KAYIT YAPILMAMIŞ”

Düğünde görüntü çekilen kamerayı kendisinin de incelemeye götürdüğünü kaydeden Uğur Tolaman, “Kamera ile hiç kayıt yapılmamış. Bizi kandırmaya çalıştılar. Aylarca uğraştık düğünümüz için emek verdik. Fakat bir kayıt tuşuna kurban gittik” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.