Antalya, lüks yolcu gemisi Club Med 2 ile gelen 240 turisti ağırladı

Dünyanın büyük yelkenlilerinden 5 direkli yolcu gemisi olma özelliğini taşıyan 1992 yılında Fransa’da inşa edilen 14 bin 983 gross tonluk geminin denetimi bilgisayar ile yapılıyor.

Mısır’dan 240 yolcusuyla Antalya’ya gelen Club Med 2, 187 metre uzunluğunda bir owner süit, 5 delüks kabin, 170 kulüp kabini bulunuyor.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Özgür Sert, yaptığı açıklamada, kruvaziyer turizminin Antalya’ya değerli ekonomik ve toplumsal katkı sağladığını belirtti.

QTerminals Antalya olarak bu yaz birçok kruvaziyere mesken sahipliği yaptıklarını kaydeden Sert, “Birçoğuna da mesken sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Binlerce yolcusuyla birlikte bu koca gemileri limanımızda ağırlıyor olmak çok değerli.” dedi.

Sert, yılda yaklaşık 200 bin yolcuya mesken sahipliği yapan QTerminals Antalya’da yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, palamar, barınma, güvenlik, pak su temini ve atık toplama hizmetlerinin yanı sıra bagaj süreçleri de dahil olmak üzere tam terminal hizmetlerinin sunulduğunu bildirdi.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.