ABD’de bir cenaze konutunda 31 çürüyen ceset bulundu

Fotoğraf: AP

Indiana’nın güneyindeki Lankford Cenaze Meskeni ve Aile Merkezi’nin etrafındaki ‘güçlü koku’ şikayetleri, polisin en az 31 çürüyen ceset ve cansız vücudu yakılan 16 kişinin küllerini bulmasıyla sonuçlandı.

Jeffersonville’deki Louisville banliyösünden Binbaşı Isaac Parker yaptığı açıklamada, cesetlerin kimilerinin “çürümenin ileri aşamalarında” olduğunu söyledi.

BİNANIN FARKLI YERLERİNDE CESETLER BULUNDU

Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre

Gece boyunca insan kalıntılarını kurtarmak için çalışıldı. Parker, tehlikeli unsur teçhizatını kullanan polislerin “binanın etrafında farklı yerlerde” cesetler bulduğunu aktardı.

16 KİŞİNİN KÜLÜ BULUNDU

Yetkililer tıpkı vakitte krematoryumda yakılan 16 kişinin küllerine ulaştı.

Cenaze konutunun klima ünitesinin bozulmasının akabinde, tesisin etrafındaki binaları saran güçlü kokuya karşı isimli tabibin harekete geçmesiyle işletme inceleme altına alındı. Parker, kimi cesetlerin marttan bu yana cenaze konutunda olduğunu söyledi.

Parker, “Çok nahoş bir sahneydi” diye konuştu ve ekledi:

“Koşullar düzgün değildi.”

Fotoğraf: AP

KİMLİK TESPİTİ YAPILACAK

Parker, cenaze meskeninin sahibinin işbirliği yaptığını ve cumadan beri polisle konuştuğunu söyledi. Kalıntılar kimlik tespiti için Clark County İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polis, halk ortasında rastgele bir bilgiye sahip olan şahısları isimli tıp ofisiyle temasa geçmeye çağırdı.

WHAS-TV’nin aktardığına nazaran, nisanda erkek kardeşinin cenazesini yakılmak üzere cenaze konutuna gönderen bir lokal sakin, hala kalıntıları beklediğini söyledi.

Tara Owen, cenaze konutu müdürüne ulaştığında “şu anda çok fazla şeyle uğraştığı” karşılığını aldığını belirtti.

Owen, “Dün gece vücuduna ne olduğunu bilmediğimden uyuyamadım. Yakıldı mı? Yakılmadı mı? Neler oluyor? Şayet elime küller geçerse, o olduğunu nereden bileceğim? Bu nitekim çok üzücü” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.